گورستان خالد نبی

گورستان خالد نبی | 28 اردیبهشت 1397

قوانین و شرایط ثبت نام

55000تومان

یک روزه

تاریخ : 1397/02/28

نوع تور :   تورهای طبیعت گردی یک روزه

منطقه سفر : ستان گلستان شهرستان کلاله روستای گچی سو بالا

سرپرست: اعظم صادق زاده

جاذبه

خیلی ها هم این قبرستان را یکی از اسرار آمیزترین نقاط ایران می دانند به این دلیل که هنوز در خصوص زمان و چگونگی پیدایش آن ابهامات فراوانی وجود دارد. در گذشته تعداد بیش از 600 تا را برای آن شمرده اند که امروزه به دلیل دستبردهایی که زده شده تعدادشان کم شده است. در آنجا 3 نوع سنگ قبر وجود دارد، نوع اول که سنگ مزارهای استوانه ایی بلندی است که وزنی زیادی دارد، نوع دوم سنگ مزارهای صلیبی شکل یا به صورت دو نیم کره است و نوع سوم سنگ مزارهایی است که به شکل شاخ قوچ ساخته شده و تعدادشان از دو نوع دیگر کمتر است.

اطلاعات حرکت

زمان و محل حرکت : اعلام میگردد

زمان و محل بازگشت :   غروب جمعه /باشگاه

وسیله نقلیه :  بر حسب تعداد میدل باس یا اتوبوس

مسافت و شرایط جاده : مسیر شماره یک :کلاله ، روستا های تمر قره قوزی ، یلی بدراق ، اقچی ، گچی سو ، زیارتگاه خالدنبی (ع) مسیر شماره دو : گنبد ، روستاهای آق آباد ، حاجی قوشان ، تمر قره قوزی ، یلی بدراق ، اقچی ، گچی سو ،زیارتگاه خالدنبی (ع) مسیر شماره سه :گنبد ، جاده شمالی به طرف مراوه تپه ،روستای داده الوم ،جاده فرعی شن ریزی عشایری امین دالق معروف به چوپانچق به طرف سوملی ،زیارتگاه خالدنبی (ع) مسیر شماره چهار :مراوه تپه ،جاده غربی به طرف گنبد، روستای کرند ،جاده فرعی خاکی ، زیازتگاه خالدنبی (ع)

لوازم سفر

لوازم ضروری

1.كارت شناسايي 2.دارو(در صورتی که دارو مصرف می کنید) 3. كرم ضدآفتاب 4.لوازم بهداشتي شخصي 5. ليوان 6.قمقمة آب 7.كفش مناسب راه پيمايي 8.كوله يك روزه 9.زيرانداز 10. یک وعده غذای سبک **( کوله ها در سفر های طبیعت گردی نباید بیشتر از 15 کیلوگرم وزن داشته باشند ودر سفر های یک روزه مسلما باید کوله ها سبک تر باشند ) **(جهت جلوگيري از آلودگي محيط زيست از آوردن هرگونه ظروف يكبار مصرف خودداري فرمائيد و از ظروف شخصی استفاده کنید)

لوازم پیشنهادی

1.دفترچه بیمه 2. فلاسك چاي انفرادي 4.کلاه آفتابی 5.پشت گردنی بادی برای داخل ماشین 6.دوربین عکاسی 7.عینک آفتابی 8.لباس اضافه 9-صندل سفری 10. میوه و تنقلات صبحانه و نهار

برنامه های سفر

خدمات سفر

مجوز رسمی

بیمه

وسیله نقلیه توریستی

لیدر مجرب

توضیحات بیشتر

جموعه‌ی خالد نبی در منطقه‌ای کوهستانی، در فاصله‌ی ۹۰ کیلومتری از گنبد کاووس و ۶۲ کیلومتری شمال شرقی شهرستان کلاله و ۶ کیلومتری روستای گچی سو، بر فراز قله‌ی کوه «گوگجه داغ» واقع شده است. قله‌ی کوه گوگجه داغ که ارتفاعی ۷۲۰ متری دارد، در یکی از رشته‌کوه‌های منطقه است که در بین مردم و ساکنین محلی به قله‌ی «قدرت» یا ««تانگری داغ» نیز معروف است. این رشته‌کوه از شرق به کوه‌های «بابا شملک» در «مراوه تپه» و از شمال و غرب به «هزار دره» و از جنوب به دره‌ی «پنچ شیر» پیوسته است.

به دلیل واقع شدن این محوطه‌ی ۱۲ هکتاری در ارتفاعات دورافتاده، مسیر دسترسی به گورستان و زیارتگاه خالد نبی تنها از گنبد، مراوه تپه و کلاله امکان‌پذیر است.

نحوه خرید و ثبت نام

نقدی و به صورت واریزی/شماره کارت: 5892101225394390 بانک سپه / آقای هادی ابراهیمیان