تور غار اولک لک سفری ماجراجویانه به اعماق تنگ و تاریک یک غار رودخانه ای

تور غار اولک لک سفری ماجراجویانه به اعماق تنگ و تاریک یک غار رودخانه ای | 0 آبان پن

قوانین و شرایط ثبت نام

85000تومان

یک و نیم روزه

تاریخ : پنج شنبه 1397/04/21

نوع تور :   تورهای طبیعت گردی یک روزه

منطقه سفر : استان مازندران- شهرستان گلوگاه-روستای پجت

سرپرست: خانم صادقزاده

جاذبه

سفری ماجراجویانه به اعماق تنگ و تاریک غاری رودخانه ای -پیمایش در رودخانه در تمام طول مسیر -فرود از دهانه 10 متری غار ,بازدید از قبرستان سفیدچاه,آبشار زیبای مسیر

اطلاعات حرکت

زمان و محل حرکت : 15 بعد از ظهر پنج شنبه / مقابل باشگاه

زمان و محل بازگشت :   8 شب مقابل باشگاه

وسیله نقلیه :  برحسب تعداد افراد- اتوبوس یا میدل باس

مسافت و شرایط جاده : فاصله ساری تا گلوگاه 75kmراه آسفالت/فاصله گلوگاه تا روستای پجت 10 km راه آسفالت

لوازم سفر

لوازم ضروری

1.كارت شناسايي 2.دارو(در صورتی که دارو مصرف می کنید) 3. كرم ضدآفتاب 4.لوازم بهداشتي شخصي 5. ليوان 6.قمقمة آب 7.كفش مناسب راه پيمايي 8.كوله يك روزه 9.زيرانداز 10. یک وعده غذای سبک **( کوله ها در سفر های طبیعت گردی نباید بیشتر از 15 کیلوگرم وزن داشته باشند ودر سفر های یک روزه مسلما باید کوله ها سبک تر باشند ) **(جهت جلوگيري از آلودگي محيط زيست از آوردن هرگونه ظروف يكبار مصرف خودداري فرمائيد و از ظروف شخصی استفاده کنید)

لوازم پیشنهادی

1-.دفترچه بیمه 2. فلاسك چاي انفرادي 4.کلاه آفتابی 5.پشت گردنی بادی برای داخل ماشین 6.دوربین عکاسی 7.عینک آفتابی 8.لباس اضافه 9. بادگیر 10. باتوم (عصای کوهنوردی) 11. چراغ قوه 12. صندل سفری 13. میوه و تنقلات

برنامه های سفر

صبح زود از ساری برای بازدید از غار رودخانه ای اولک لک عازم شهرستان گلوگاه و روستای پجت خواهیم شد.بعد از طی 85km  به روستای پجت خواهیم رسید.از مسیر دره و از داخل روخانه به سمت غار اولک لک پیش خواهیم رفت.با رسیدن به دهانه غار صبحانه صرف خواهیم کرد و آماده فرود به داخل غار خواهیم شد.بعد از سپری کردن ساعاتی در اعماق تنگ و تاریک غار رودخانه ای اولک لک و بهره بردن از سکوت و لذت پیمایش این غار آبی به بیرون باز خواهیم گشت و بعد از صرف ناهار به ساری بر می گردیم.

خدمات سفر

خدمات سفر شامل  :

بیمه

سرپرست 

تیم متخصص غارنوردی

وسیله نقلیه توریستی مناسب 

یه شام خوشمزه جنگلی

توضیحات بیشتر

 اولک لک   (O lak lak) غار طبیعی و آهکی است و براساس جریان آب تشکیل یافته و غار آبی است.  این غار در ارتفاع 1074 متری  از سطح دریا قرار دارد و غار نسبتاً بزرگی است که برای داخل شدن به غار باید ارتفاعی حدود 10 متر را با طناب فرود رفت که مسیر، سر و لغزنده به همراه ریزش سنگ نیز می باشد و برای پیمایش آن تنها یک راه که همان مسیر آب است را می توان پیمود.و استلاگمیت و استلاگتیت های داخل این غار بسیار زیبا هستند.این غار دارای 1 دهانه می باشد و طول آن به 1kmمی رسد.غار در داخل دره و در قسمت شرقی روستای پچت به فاصله تقریبی بیست دقیقه راهپیمایی قرار گرفته است . وقتی به محل دهانه می رسیم دو غار روبروی هم قرار دارد که اگر به سمت بالای دره نگاه کنیم دهانه سمت راست اولک لک و دهانه سمت چپ باد لک لک نام دارد.جانداران داخل غار: خفاش و جانوری شبیه به میگو به رنگ سفید به اندازه 5 میلی متر درون آب رویت شد.

نحوه خرید و ثبت نام

نقدی و به صورت واریزی/شماره کارت: 5892101225394390 بانک سپه / آقای هادی ابراهیمیان