بازدید از دومین آبشار بلند ایران آبشار شاهان دشت و سنگ نگاره قجری

بازدید از دومین آبشار بلند ایران آبشار شاهان دشت و سنگ نگاره قجری | 23 شهریور 1397

قوانین و شرایط ثبت نام

50000تومان

ا روز

تاریخ : 1397/06/23

نوع تور :   تورهای طبیعت گردی یک روزه

منطقه سفر : استان مازندران -شهرستان آمل_روستای شاهان دشت

سرپرست: خانم یلدا عربی

جاذبه

گذر از کوچه باغ های زیبای روستای شاهاندشت، بازدید قلعه ملک بهمن، بازدید از بزرگترین آبشار مازندران و دومین آبشار بلند ایران ،شاهاندشت,چشم انداز بلندای شكوهمند بام ايران

اطلاعات حرکت

زمان و محل حرکت : 5 صبح جمعه مقابل باشگاه

زمان و محل بازگشت :   غروب جمعه

وسیله نقلیه :  برحسب تعداد افراد- اتوبوس یا میدل باس

مسافت و شرایط جاده : فاصله ساری تا آمل 72km راه آسفالت/فاصله آمل تا روستای شاهان دشت 65kmراه آسفالت

لوازم سفر

لوازم ضروری

1.كارت شناسايي 2.دارو(در صورتی که دارو مصرف می کنید) 3. كرم ضدآفتاب 4.لوازم بهداشتي شخصي 5. ليوان 6.قمقمة آب 7.كفش مناسب راه پيمايي 8.كوله يك روزه 9.زيرانداز 10. یک وعده غذای سبک **( کوله ها در سفر های طبیعت گردی نباید بیشتر از 15 کیلوگرم وزن داشته باشند ودر سفر های یک روزه مسلما باید کوله ها سبک تر باشند ) **(جهت جلوگيري از آلودگي محيط زيست از آوردن هرگونه ظروف يكبار مصرف خودداري فرمائيد و از ظروف شخصی استفاده کنید)

لوازم پیشنهادی

1.دفترچه بیمه 2. فلاسك چاي انفرادي 4.کلاه آفتابی 5.پشت گردنی بادی برای داخل ماشین 6.دوربین عکاسی 7.عینک آفتابی 8.لباس اضافه 9. بادگیر 10. باتوم (عصای کوهنوردی) 11. چراغ قوه 12. صندل سفری 13. میوه و تنقلات

برنامه های سفر

صبح زود از ساری برای بازدید از قلعه ملک بهمن و آبشار شاهان دشت عازم روستای شاهان دشت میشویم.بعد از رسیدن به آمل و طی مسافتی حدود 65km به روستای خوش آب و هوای شاهان دشت می رسیم.ابتدا شیب تند روستای شاهاندشت را طی کرد ه  مسیری  حدود چهار کیلومتر, و از کنار رودخانه و کوه می گذریم و در  ادامه مسیر از میان کوچه باغ ها و خانه های اهالی روستا عبور می کنیم . در این مسیر از کنار یک قبرستان و مسجد قدیمی گذشته و تابلوهای کوچکی ما را به سمت آبشار راهنمایی می کنند. با رسیدن به آبشار استراحت کرده و صبحانه صرف می کنیم.دست و صورتی به آب می زنیم و از فضای زیبای آبشار عکس می گیریم و به سمت قلعه ملک بهمن که در بالای آبشار قرار دارد می رویم.ناهار را صرف کرده و بعد از کمی گشت و گذار راه بازگشت در پیش می گیریم و تا برنامه ای دیگر با داها و تا درودی دیگر شاهان دشت را بدردو گفته و به ساری باز خواهیم گشت.

 

 

خدمات سفر

 

خدمات سفر شامل  :

وسیله نقلیه

بیمه 

لیدر مجرب

پذیرایی( وعده صبحانه )

و ....

توضیحات بیشتر

آبشار شاهاندشت در استان مازندران ,شهرستان آمل بخش لاریجان واقع است. آبشار شاهاندشت با طول تقریبی 170 متر در کنار قلعه باشکوه ملک بهمن در دهکده ای به نام شاهاندشت در منطقه امیری لاریجان در جاده هراز قرار دارد قلعه ملک بهمن در سال 1005 هجری ساخته شده است و بقایای آن به وضوح از زیر آبشار نمایان است.این آبشار یکی از بلندترین آبشارهای استان مازندران است که به عنوان یک اثر ملی در فهرست آثار طبیعی ملی به ثبت رسیده است. این آبشار پرآب، دائمی و عظیم، درجانب جنوبی جاده و رودخانه هراز باشکوهی وصف‌ناپذیر خودنمائی می‌کند که از کنار قلعه ملک بهمن بر روی یک‌کوه هرمی شکل مشرف به روستای شاهان‌ دشت به پایین میریزد.در ارتفاعات مشرف به روستای شاهاندشت آبشار اصلی شاهان‌ دشت با ارتفاع 43 متر که دارای مجموعا هشت آبشار متعدد است در مجموعه ارتفاعی 170 متری دارد.در بالای آبشار شاهاندشت قلعه ملک بهمن که به قلعه ملکه قلاع یا ملک بهمن مشهور است و نام تاریخی آن قلعه فرشته بوده است، واقع شده و از عظیمترین قلاع کوهستانی البرز ایران است که از سنگ و نوعی ساروج که مخلوطی از شیر و تخم مرغ و نوعی خاک است ساخته شده و استحکام زیادی دارد که قدمت آن به سه هزار سال پیش می رسد. مسیر رسیدن به قلعه و آبشار گذر از پل روستای وانا، جاده روستای شاهاندشت، پارکینگ شاهاندشت، گذر از روستای شاهاندشت و حدود ۱۵ دقیقه پیاده‌روی است.

نحوه خرید و ثبت نام

نقدی و به صورت واریزی/شماره کارت: 5892101225394390 بانک سپه / آقای هادی ابراهیمیان