حرکت از ساری/برنامه شاد و مهیج فرود از آبشار گزو و گردش در دل جنگل های بکر و سرسبز لفور

حرکت از ساری/برنامه شاد و مهیج فرود از آبشار گزو و گردش در دل جنگل های بکر و سرسبز لفور | 23 تیر 1396

1 روزه

تاریخ اجرا : 1396/04/23

نوع تور :   طبیعت گردی یک روزه

منطقه سفر : استان مازندران - شهرستان پل سفید - جنگل لفور

مسافت و شرایط جاده : فاصله ساری تا پل سفید:70kmراه آسفالت/فاصله پل سفید تا آبشار گزو 25kmجاده خاکی

لیدر :   آقای هادی ابراهیمیان

تعداد نفرات شرکت کننده :   59 نفر

سفرنامه

مجموعه گردشگری داها برنامه طبیعت گردی  را در قالب یک برنامه یک روزه  تدارک دیده بود.سفری به دل جنگل های لفور و آبشار گزو 

صبح زود ساری را به سمت شیرگاه ترک می‌کنیم. بعد از رسیدن به مسیر پیاده‌روی در لفور، میان جنگل در مسیر رودخانه تا آبشار گزو پیاده‌روی می‌کنیم و علاوه بر تماشای آبشار زیبای گزو ,تجربه فرود از این آبشار زیبا را داشتیم .بعد از اتمام برنامه به سمت ساری حرکت کردیم. لذت حضور در طبیعت و فرود از آبشار  تجربه‌ای بی‌نظیر برایمان بود.

توضیحات بیشتر

آبشار گزو در شهر پل سفيد-شيرگاه در موقعیت جغرافیایی E525136 N360908 در استان مازندران واقع است. اين آبشار با ارتفاع مجموع 53 متر در منطقه‌ي جنگلي و سر سبز و زيباي لفور مازندران در كنار امامزاده‌اي معروف به سه بزرگوار گزو در فاصله‌ي 15 كيلومتري «زيراب» سوادكوه قرار دارد .برای دستیابی و بازدید از این منطقه بکر دو راه ارتباطی وجود دارد یک راه از مسیرمنطقه  لفور و جاده کارسنگ است که با طی 30کیلومتر جاده خاکی و جنگلی به این منطقه بکر دست می یابید وراه دیگر مسیر جمشید آباد در 5 کیلومتری زیرآب می باشد که در نهایت به همان مسیر لفور و کارسنگ ملحق می شود و به منطقه مذکور می رسد طی این مسافت در حدود 2.5 تا 3 ساعت (بستگی به وسیله نقلیه) زمان می برد پس از طی این مسیر به امامزاده ای به همین نام می رسید و از آنجا مسیری پاکوب با شیبی نسبتا تند تا زیر آبشار قرار دارد که پس از  حدود 30دقیقه به آن می رسید.