تور میانشه دریاچه ای در دل جنگل های بکر روستای چورت

تور میانشه دریاچه ای در دل جنگل های بکر روستای چورت | 3 مرداد 1396

1 روزه

تاریخ اجرا : 1396/05/03

نوع تور :   طبیعت گردی یک روزه

منطقه سفر : استان مازندران-شهرستان ساری-روستای چورت

مسافت و شرایط جاده : فاصله ساری تا روستای چورت 80km راه آسفالت /فاصله روستای چورت تا دریاچه میانشه 10km راه خاکی

لیدر :   خانم اعظم صادق زاده

تعداد نفرات شرکت کننده :   30 نفر

سفرنامه

مجموعه گردشگری داها  سفری متفاوت را در قالب یک برنامه طبیعت گردی  یک روزه تدارک دیده بود .سفری به دریاچه زیبای چورت(میانشه)

صبح زود از ساری به سمت روستای چورت جهت بازدید از دریاچه میانشه به راه افتادیم.بعد از رسیدن به روستای چورت 10km دیگر را طی کرده تا به دریاچه زیبای میانشه رسیدیم.در کنار درباچه و در سایه سار درختان بلند قامت صبحانه خوردیم  .بعد از صرف صبحانه کمی در جنگل پیاده روی کرده و بعد از پیاده روی جهت صرف ناهار (کباب)به کنار دریاچه باز گشتیم.بعد از صرف ناهار و کمی استراحت گشتی در اطراف دریاچه زدیم و لحظاات همراهی با طبیعت را در قاب تصویر ثبت کرده  و بعد از گذراندن روزی پر از خاطره های خوش به ساری باز گشتیم .

توضیحات بیشتر

دریاچهٔ میانشه  (خواهرخواندهٔ دریای خزر) در فاصلهٔ ۱۰ کیلومتری روستای چورت حد فاصل ساری تا کیاسر در استان مازندران ایران قرار دارد. این دریاچه، در ۳۵۰ کیلومتری تهران در جنگل‌های بکر روستای چورت در بخش چهاردانگه شهرستان ساری واقع در ۵۰ کیلومتری جنوب این شهر است. وسعت این دریاچه حدود ۲٫۵ هکتار است. این دریاچه به دلیل نزدیکی به روستای چورت، دریاچه چورت هم نامیده می‌شود.این دریاچه در سال 1318خورشیدی بر اثر زمین لرزه و رانش زمین  و در پی آن بسته شدن مسیر آب چشمه‌ای که در کنار دریاچه قرار دارد، بوجود آمده‌است. هنگام کاهش آب، پدیدار شدن باقیمانده درخت‌هایی که در محل پیدایش دریاچه بوده‌اند منظرهٔ ویژه‌ای را ایجاد می‌کند. این دریاچه در شکاف دره‌ای با شیب زیاد قرار گرفته و دور تا دور دریاچه را پوشش‌های جنگلی بکر و درختان قدیمی در بر گرفته‌است. شکل هندسی دریاچه به شکل بیضی کشیده بوده و ژرفای آن با توجه به میزان بارش‌های فصلی متغیر است. ماهی‌های موجود در دریاچه توسط افراد محلی به دریاچه انداخته شده‌است.این دریاچه نیز مانند حوضچه‌سار پله‌ای باداب سورت  دربخش چهاردانگه  قرار دارد.