کلاردشت بهشتی دور از دریا

کلاردشت بهشتی دور از دریا | 28 تیر 1397

2 روز

تاریخ اجرا : 1397/04/28

نوع تور :  

منطقه سفر : کلاردشت مازندران در ۵۴ کیلومتری چالوس، با اینکه دریا ندارد ولی سرسبز و خوش و خرم است. کلاردشت، دشت بسیار وسیعی در دامنه سلسله جبال البرز که با قله تخت‌سلیمان، شهر عباس‌آباد در کناره دریای خزر، ‌کجور و چالوس و طالقان و کوه‌های الموت هم‌مرز است، اگرچه کلاردشت بیشتر با دریاچه ولشت شناخته می‌شود، ولی به غیر از این دریاچه دیدنی، جاهای دیدنی کلاردشت بیشتر از این حرف‌هاست.

مسافت و شرایط جاده : فاصله ساری تا کلار دشت 220 کیلومتر آسفالت

زمان و محل حرکت : 5 صبح پنج شنبه / مقابل باشگاه

زمان و محل بازگشت :   8 شب مقابل باشگاه

لیدر :   یلدا عربی

تعداد نفرات شرکت کننده :   0 نفر

سفرنامه
توضیحات بیشتر

کلاردشت مازندران در ۵۴ کیلومتری چالوس، با اینکه دریا ندارد ولی سرسبز و خوش و خرم است.  کلاردشت، دشت بسیار وسیعی در دامنه سلسله جبال البرز که با قله تخت‌سلیمان، شهر عباس‌آباد در کناره دریای خزر، ‌کجور و چالوس و طالقان و کوه‌های الموت هم‌مرز است، اگرچه کلاردشت بیشتر با دریاچه ولشت شناخته می‌شود، ولی به غیر از این دریاچه دیدنی، جاهای دیدنی کلاردشت بیشتر از این حرف‌هاست.

 

دریاچه ولشت، از  پرطرفدارترین جاهای دیدنی کلاردشت

یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی کلاردشت، دریاچه ولشت است. دریاچه ولشت در شمال شرقی کلاردشت واقع شده و از بین ۲۸ دریاچه طبیعی و ۹ دریاچه ایران که بر اثر ساخت سد به وجود آمده‌اند، جزو ۱۰ دریاچه آب شیرین کشور محسوب می‌شود. ولشت، طبیعت بسیار سرسبزی دارد، جاده ای که به دریاچه می‌رساندتان پر درختان کاج است.

شیرین بودن آب دریاچه باعث شده محل مناسبی برای زندگی ماهی‌هایی مثل قزل آلا، ماهی سفید، شاه کولی و اردک ماهی باشد به همین دلیل هم هست که یکی از تصاویر همیشگی دریاچه مردمی هستند که برای ماهیگیری به نزدیکش آمده‌اند.

دریاچه ولشت ۲۰ متر عمق دارد که این عمق در اطراف دریاچه ۹ متر و در وسط آن ۱۸ متر است، بنابراین آب تنی و شنا در ولشت، می تواند تجربه‌ای لذت بخش و در عین حال تلخ باشد. اگر شنا بلدید نیست بهتر است خودتان را جور دیگری در کنار این دریاچه سرگرم کنید. مثلا با قایق سواری که امکاناتش موجود است