تور چشمه های رنگین و اعجاب انگیز سورت تا دریاچه رویایی الندان

تور چشمه های رنگین و اعجاب انگیز سورت تا دریاچه رویایی الندان | 5 1396

1 روز

تاریخ اجرا : 1396/08/05

نوع تور :   طبیعت گردی یک روزه

منطقه سفر : استان مازندران /شهرستان ساری / منطقه چهاردانگه / روستای ازنی

مسافت و شرایط جاده : از ساری تا کیاسر 73km راه آسفالت / از کیاسر تا روستای ازنی 20km راه آسفالت

زمان و محل حرکت :  ساعت5:00 صبح روز جمعه- ساری، باشگاه داها

زمان و محل بازگشت :   غروب روز جمعه- ساری، باشگاه داها

لیدر :   اعلام می گردد

تعداد نفرات شرکت کننده :   0 نفر

سفرنامه

صبح زود از ساری حرکت کرده و برای تماشای چشمه‌های رنگین و اعجاب انگیز سورت عازم کیاسر شدیم . با رسیدن به کیاسر به سمت  روستای اروست رفته و به سمت چشمه ها حرکت میکنیم . با رسیدن به منطقه در دل طبیعت زیبا صبحانه صرف کرده و سپس پیمایشی نسبتا سبک در شیبهای ملایم تا متوسط را به سمت چشمه ها  آغاز میکنیم . با رسیدن به چشمه ها وقت کافی داریم تا از این شاهکار طبیعت لذت برده و عکاسی کنیم . حوالی ظهر به قصد تماشای دریاچه پله به  سمت روستای ازنی کیاسر حرکت میکنیم .با رسیدن به دریاچه  ناهار را در دامان طبیعت و هوایی بی‌نظیر میل می‌کنیم و با کمی استراحت به قدم زدن در حاشیه زیبای دریاچه و جنگلهای انبوه منطقه و قایق سواری میپردازیم . پس از لذت بردن از جلوه های بی نظیر طبیعت و برنامه های مفرح ، کم‌کم  مسیر آمده را بازگشته و  به‌سوی  وسیله نقلیه حرکت میکنیم و با خاطراتی خوش حوالی غروب به ساری باز‌می‌گردیم.

توضیحات بیشتر

دریاچهٔ پله ازنی که بدان «دریاچهٔ الندان » هم گفته ‌می‌شود  در روستای ازنی بخش چهاردانگه شهرستان ساری  در دل جنگل های سر به فلک کشیده و وسیع پله قرار گرفته است. جنگل های پهن برگ با ارتفاع بسیار زیاد و آب بندان وسیع داخل آن ، منظره ای بی بدیلی را خلق کرده است وسعت این آب بندان ۱۷ هکتار می باشد که در موقع بارندگی به ۳۰ هکتار نیز می رسد .آب آن فقط از طریق نزولات آسمانی تامین می‌شود وهیچ رودخانه‌ای به سمت آن جریان ندارد. در فصل زمستان محل سكونت اردك هاي وحشي مي  باشد  این آب بندان دارای امکاناتی از قبیل : سرویس بهداشتی ، قایق موتوری و پدالو می باشد .

چشمه‌های باداب سورت در استان مازندران، جنوب شهرستان ساری، بخش چهاردانگه، دهستان پشت کوه، روستای سورت، حدفاصل روستاهای اروست و مال خواست قرار دارد. این چشمه‌ها از شمال به ارتفاعات و تپه‌های پوشیده از جنگل‌هایی با درختان سوزنی برگ می‌رسد و از جنوب مشرف به دره‌های پایین دست و از شرق در مجاورت ارتفاعات پوشیده از گیاهان بوته‌ای و درختچه‌ها است. غرب آن را نیز روستای اروست احاطه کرده است. باداب به معنی آب گازدار و سورت به معنی شدت اثر است.