تور رودخانه شیرین رود، لذت پیمودن رود در دل جنگل های دودانگه

تور رودخانه شیرین رود، لذت پیمودن رود در دل جنگل های دودانگه | 0 آبان اع

ا روز

تاریخ اجرا : اعلام می گردد.

نوع تور :   طبیعت گردی-تفریحی

منطقه سفر : استان مازندران- شهرستان ساری-منطقه دو دانگه

مسافت و شرایط جاده : فاصله ساری تا روستای خرم آباد منطقه دودانگه:75kmراه آسفالت

زمان و محل حرکت : ساعت 6:00 صبح روز جمعه- ساری ،باشگاه داها

زمان و محل بازگشت :   غروب روز جمعه- ساری، باشگاه داها

تعداد نفرات شرکت کننده :   0 نفر

سفرنامه

صبح زود از ساری برای داشتن روزی مهیج در کنار رودخانه شیرین رود به سمت منطقه حرکت خواهیم کرد..بعد از رسیدن به رودخانه ای زیبای شیرین رود کمی در مسیر جنگل پیمایش خواهیم داشت.بعد از صرف صبحانه به آب می زنیم و در مسیر رود پیش میریم و از هیجان رودخانه نوردی لذت می بریم .ناهار را در بین پیمایش در کنار رود صرف می کنیم.بعد از صرف ناهار مسیر رفته را باز می گردیم و بعد از تعویض لباس به ساری باز خواهیم گشت.


قابل توجه : به دلیل اهمیت زمان بندی در برنامه ها و احترام به حقوق یکدیگر  ، حضور گردشگران محترم ، یک ربع ساعت قبل از زمان اعلامی برای حرکت ، در محل دفتر داها الزامیست . در صورت تاخیر گردشگر  و نرسیدن وی به برنامه ، مسولیتی متوجه مجموعه داها نخواهد بود و هزینه دریافتی مسترد نخواهد شد .

توضیحات بیشتر

منطقه تفریحی گردشگری شیرین رود در استان مازندران ،شهرستان ساری ، بخش دودانگه ، روستای خرم آباد واقع شده است. راه دسترسی به آن آسفالت می باشد. فاصله آن تا مرکز بخش دودانگه 12 کیلومتر می باشد.

شیرین رود به عنوان یکی از سرچشمه های رودخانه تجن می باشد که در روستای خرم آباد منطقه دودانگه از توابع شهرستان ساری در استان مازندران می باشد و فاصله آن تا ساری حدود 75 کیلومتر است.آب این رودخانه از رشته کوههای البرز مرکزی و خط الراس خرونرو که به عنوان آلپ ایران نیز شناخته می شود ، سرچشمه می گیرد.تصاویری که در ادامه مطلب مشاهده خواهید کرد ، حاصل حضور در مناطق بکر و بسیار دیدنی و صعود به سرچشمه این رود می باشد که کمتر  کسی در آن پا نهاده و عبور در بسیاری از نقاط آن تنها با عبور از آب میسر می باشد.آب این رود بسیار خنک و دمایی حدود 10 تا 15 درجه بالای صفر را دارد که شنا در آن بسیار جذاب و آرام بخش است.


راههای دسترسی به شیرین رود:

۱- ساری، جاده دودانگه، سد سلیمان تنگه، فریم شهر، روستای علی آباد ، روستای خرم آباد ، رودخانه شیرین رود

۲- سوادکوه، جاده جنب پمپ بنزین شهر پل سفید(جاده دودانگه) ، سد فریم صحرا، فریم شهر، روستای علی آباد، روستای خرم آباد، رودخانه شیرین رود

پر آب ترین رودخانه بخش دودانگه شیرین رود است که از دامنه شمالی رشته کوههای البرز سرچشمه می گیرد. این رودخانه پس از سیراب کردن شالیزارهای تعدادی از روستاهای دودانگه با پیمودن مسافتی به دریاچه سد سلیمان تنگه می ریزد.

آب رودخانه به دلیل اینکه از دل جنگل های به هم تنیده راش ، انجیلی و ممرز عبور می کند و نور آفتاب به آن نمی تابد بسیار سرد می باشد. مناسب ترین ماههای سال برای شنا در این رودخانه تیر و مرداد می باشد.

در یک کیلومتری منطقه توریستی آبشار های کوچکی قرار دارد ولی آبشارهای اصلی که از دل کوه بیرون می زنند و سرچشمه اصلی رود را تشکیل می دهند در منطقه اوبن واقع شده اند که فاصله زیادی با مجتمع تفریحی دارند.